0850 480 43 75
  Sosyal Medya Hesaplarımız

  İnternetimi Dondurma

  30 Eylül 2017
  106 kez görüntülendi
  İnternetimi Dondurma

  BAŞVURU FORMU

   
   
  Reklam

  İnternetimi Dondurma

  İnternet hattının dondurma süreleri, hat dondurma ücretleri ve başvuru

  İnternet hattını askıya alma işlemleri

  Hat dondurma; bir nevi internet hattının (Adsl, Hipernet, Fiber ve Vdsl) belirli bir süre kullanmayacağım diyerek fatura gelmeden beklemede kalması aynı zamanda internet erişim hizmetinin alınmaması anlamına gelen askıya alma veya beklemeye alma gibi de isimlendirilebilir.

  İnternet hattınız ; Türk Telekom Hat Dondurma (TTNET)Vodafone Süpernet Hat DondurmaTurkcell Superonline Hat DondurmaKablonet Hat DondurmaMillenicom Hat DondurmaTurkNet Hat Dondurma gibi en yaygın ISS firmalarında geçerlidir.

  Hattı pasif hale getirme

  İnternet bağlantınızı pasif duruma alarak dondurmak için aşağıdaki bağlantılar üzerinden firmanızın Müşteri Hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

  İnternet hattı kaç ay dondurulabilir

  İnternet hizmet dondurma talepleri tek seferde veya 2, 3 sefer gibi belirli sürelerde dondurulabilir. Tek seferde 3 ay veya 6 ay gibi sürelerde 1 yıl içerisinde toplam ay/gün sayısını aşmayacak şekilde ortalama 180 gün (6 ay) gibi sürelerde dondurulabilir. Yukarıda bulunan bağlantılardan internet firmanıza göre bağlantı sürelerine ayrıca ulaşabilirsiniz.

  Hat dondurma başvurusu

  Hat dondurma başvurunuz için bir form veya dilekçe doldurmanıza gerek yoktur. Müşteri hizmetlerini hat sahibi arayarak sözlü olarak onay verip dilediği tarihler arasında dondurabilir. Telefon ile aramanız yeterlidir.

  Dondurulmuş hat erken tarihte açılır mı?

  Hat dondurma talebi verdikten sonra dilerseniz süre dolmadan Müşteri Hizmetlerini arayarak hattı erken tarihte aktif konuma getirebilirsiniz. Açtırma işlemleri Müşteri Hizmetlerinden yapılmaktadır.

  Nakil, devir veya iptal yapılır mı?

  İnternet hattı dondurulmuş haldeyse iptal, nakil veya devir yapamazsınız. Hattın önce açılması gerekecektir.

  Hat dondurma ücreti

  Hat dondurma işlemi ücretli bir işlemdir. Çok yüksek olmasa bile hat dondurma başına 30 TL, 20 TL, 10 TL gibi rakamlarla firmasına göre değişmektedir. Yukarıdaki firma bağlantılarında hat dondurma ücreti detaylarına erişebilirsiniz.

  Borcu olan abone hat dondurabilir mi?

  Hat borcundan kapalı durumdaysa hattınızı donduramazsınız. Önce eski faturalar ödenmelidir.

  Hat dondurunca hangi ücretler gelecek?

  Katma değerli ürünler, taksitler, ek hizmet bedelleri faturalanmaya devam eder. Sadece internet hattının aylık sabit ücreti faturalanmaz.

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?