0850 480 43 75
  Sosyal Medya Hesaplarımız

  Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular

  19 Kasım 2018
  52 kez görüntülendi
  Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular

  BAŞVURU FORMU

   
   
  Reklam

  Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular

  Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular;

  • Adil Kullanım Noktası (AKN) nedir, nasıl uygulanmaktadır?
   Adil kullanım uygulaması, Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) yönetmeliğine göre şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak ve o ay içinde belirtilen download miktarının aşılması durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğu dengelemek amacıyla kullanılmaktadır. Aylık olarak bu miktar aşılmadığı sürece erişim hızınızda herhangi bir değişiklik olmamaktadır
  • ADSL’in avantajları nelerdir?Standart bakır telefon telleri üzerinden Hızlı İnternet erişimi sağlaması, ses ve datanın aynı hat üzerinden taşınabilmesi.
  • Sabit Telefon nedir?

   Sabit telefon, bakır kablo üzerinden görüşme sağlayan ses hizmetidir.

  • AKN’mi aştığım durumlarda ne olur?

   * Kota aşımı sonrasında hızınız, sahip olduğunuz paketin hızına göre aşağıdaki şekilde değişiklik gösterecektir.  
   * 02:00 – 08:00 saatleri arasında yapılan kullanımlar kotanızdan düşürülmemektedir.
   * Kotanız dolmuş ve hızınız bu nedenle düşürülmüş olsa dahi 02:00 – 08:00 saatleri arasında hızınız mevcut paketiniz hızına yükseltilmektedir. 
   * Kotanız dolduğunda ek bir ücretlendirme yapılmamaktadır, kota aşımından yalnızca internet hızınız etkilenmektedir. Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular

  ⇒Vodafone Evde İnternet Kampanyaları İçin Tıklayınız⇐

  • AKN’mi aşıp aşmadığımı nereden öğrenebilirim?

   Vodafone Yanımda Uygulaması ve JetFatura üzerinde “Hesap Bilgileri” kısmından paketinize tanımlanmış adil kullanım noktasını ve güncel kullanımlarınızı görüntüleyebilirsiniz

  • ADSL nedir?

   ADSL, İngilizce “Asymmetric Digital Subscriber Line” (Asimetrik Dijital Abone Hattı) teriminin kısaltmasıdır. Standart bakır telefon telleri üzerinden daha fazla verinin transfer edilmesini sağlamak üzere geliştirilmiş bir teknolojidir. Asimetrik kelimesi, veri alım (download) ve veri gönderim (upload) hızlarının birbirinden farklı olduğunu göstermektedir. ADSL internet servis sağlayıcının avantajı, standart bakır telefon telleri üzerinden Hızlı İnternet erişimi sağlaması, ses ve datanın aynı hat üzerinden taşınabilmesidir.
  • Fatura ödemelerimi nereden ve nasıl yapabilirim?

   Ödemelerinizi  Vodafone Yanımda Uygulaması ya da Jetfatura kullanarak, web sitemizde belirtilen ödeme noktalarına, bankalar ya da anlaşmalı kuruluşların veznelerine, bankaların internet bankacılığı üzerinden, otomatik ödeme talimatı vererek, telefon bankacılığı ve ATM hizmetleri aracılığıyla yapabilirsiniz. 
   Faturalarınızı kredi kartı ile ödemeyi seçtiğiniz takdirde, başvuru sırasında belirttiğiniz kredi kartı bilgileriniz ve onayınıza istinaden,  fatura tutarınız her ay kredi kartınızdan otomatik olarak tahsil edilir. 
  • SüperNet sabit internet müşterisi olduktan sonra çıkacak ilk faturamın tarihi, içeriği ve detayı nedir?

   Aboneliğinizin aktiflenmesinden sonra çıkan ilk faturanızda, interneti kullanmaya başladığınız tarihten fatura kesim tarihine kadar olan kullanım bedeliniz faturalandırılır. Örneğin fatura kesim tarihinden 10 gün önce internetiniz aktif konuma geldi ise ilk faturanıza 10 günlük kullanım bedeli yansıtılır. Kullanım tercihlerinize göre modem ve tablet gibi ek ürün ve hizmet bedelleri de faturanıza ek olarak yansıtılır.
  • SüperNet faturamda yer alan KDV, ÖİV nedir?

   Mevcut VodafoneNet internet paketinizin tarife ücretine dahil olan %7,5 ÖİV ve %18 KDV vergisi ile VodafoneNet telefon hizmeti kullanımızdan kaynaklanan %7,5 ÖİV ve %18 KDV vergisi her ay faturanız üzerinden kesilerek sizin adınıza devlete ödenmektedir. Sözleşmeden doğan damga vergisi müşterilerimizin sorumluluğunda olup faturanıza yansıtılmayacaktır. Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular
  • SüperNet faturalarım nasıl gönderilir?

   Vodafone Net faturanız her ay düzenli olarak belirtmiş olduğunuz iletişim adresinize gönderilmektedir. Şayet ilk abonelikte VodafoneNet faturanızın her ay düzenli olarak e-posta adresinize gönderilmesini tercih ettiyseniz, faturalarınız aynı zamanda belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize de gönderilecektir.
  • SüperNet internet hizmetini kullanarak internete bağlandığımda, telefon faturama herhangi bir ücret yansır mı?

   VodafoneNet ile internete bağlandığınızda mevcut telefon faturanıza internet kullanımından kaynaklanan herhangi bir ücret yansımaz. VodafoneNet internet hizmetinin kullanım bedeli ile varsa VodafoneNet konuş-öde telefon hizmeti kullanımlarınızdan doğan bedel, size Vodafone Net tarafından her ay düzenli olarak ayrıca faturalanacaktır. 
  • SüperNet Konuş-Öde telefon görüşmelerim nasıl ücretlendirilir ve faturama nasıl yansıtılır?

   Vodafone Net telefon hizmeti kapsamında yaptığınız telefon görüşmelerinin ücretleri www.vodafone.net.tr adresinde belirtilen güncel VodafoneNet Telefon tarifeleri üzerinden faturanıza ayrıca yansıtılacaktır. 
  • Sabit Numara Taşıma nedir?

   Sabit numara taşıma, kullanmakta olduğunuz sabit numara değişmeden bu numaranın mevcut operatörden farklı bir operatöre taşınmasıdır.  Sabit numara taşıma işlemi sonrasında hizmet aldığınız mevcut operatörünüzle aranızdaki ticari ve fiziki bağlantı ortadan kalkacak, mevcut numaranızla ilgili hizmet yeni operatörünüz tarafından sağlanacaktır.
   Numara taşıma işlemi kapsamında sadece ses (arama) hizmetiniz taşınır, diğer operatörden almış olabileceğiniz ek hizmetler (uyandırma vb.) bu hizmet kapsamında değildir.

  ⇒Vodafone Evde İnternet Kampanyaları İçin Tıklayınız⇐

  • Sabit numaramı nasıl taşırım?

    Evinizde sabit telefon hattınız varsa, VodafoneNet müşterisiyseniz ve numaranızı Vodafona’a taşımak istiyorsanız sizlere en yakın Vodafone mağazamıza talebinizi iletebilirsiniz. Hattınız, talebinizi iletmenizden itibaren 7-12 gün içinde aktif olur. 
  • Sabit numaramı taşımanın bana faydası nedir?

   Sabit Numara Taşıma hizmetindenumara taşıma ve yeni numara alınmasında uygulanan tahsis, aktivasyon, kurulum vs. adı altında tek seferlik ücretleri ödemezsiniz. Sabit Numara Taşıma hizmetinde aylık sabit ücret ödemezsiniz. Ayrıca kurumunuza özel avantajlardan faydalanırsınız.
  • Sabit numaramı taşıdığımda numaram değişecek mi?

   Numaranız alan kodu ile birlikte olduğu gibi kalacaktır

  • Yeni bir numara almak istediğim takdirde istediğim bir numarayı alabilecek miyim?

   Diğer abonelere tahsis/rezerve edilmediği ya da özel amaçlar için ayrılmadığı sürece istediğiniz numarayı alabilirsiniz. Numara talebiniz esnasında edinmek istediğiniz numara ya da numara bloklarını en yakın bayimize iletmeniz halinde, eğer bu numaralar başka müşterilerimiz tarafından kullanılmıyorsa adınıza tahsis edilebilecektir.
  • Yeni bir numara almak istediğim takdirde istediğim bir numarayı alabilecek miyim?

   Diğer abonelere tahsis/rezerve edilmediği ya da özel amaçlar için ayrılmadığı sürece istediğiniz numarayı alabilirsiniz. Numara talebiniz esnasında edinmek istediğiniz numara ya da numara bloklarını en yakın bayimize iletmeniz halinde, eğer bu numaralar başka müşterilerimiz tarafından kullanılmıyorsa adınıza tahsis edilebilecektir. Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular
  • Yeni bir numara almak istediğim takdirde istediğim bir numarayı alabilecek miyim?

   Diğer abonelere tahsis/rezerve edilmediği ya da özel amaçlar için ayrılmadığı sürece istediğiniz numarayı alabilirsiniz. Numara talebiniz esnasında edinmek istediğiniz numara ya da numara bloklarını en yakın bayimize iletmeniz halinde, eğer bu numaralar başka müşterilerimiz tarafından kullanılmıyorsa adınıza tahsis edilebilecektir.
  • Modemime zarar vermem durumunda nasıl bir uygulama geçerli olacaktır?

   Modeminizdeki kullanım hatasından kaynaklanan bozulmalarda, dahil olduğunuz kampanyada belirtilen modem bedeli karşılığında yeni bir modem tedarik edilecektir.

  • ADSL ışığım neden yanmıyor?

   ADSL ışığının yanmamasına aşağıdaki durumlar sebep olmaktadır.
   Öncelikle ekteki kontrolleri yapmanızı öneririz:
   – Modem kablo bağlantıları hatalı yapılmış olabilir. Kablo bağlantısının doğruluğunu kontrol edin.
   – Modem splitter bağlantısı hatalı yapılmış olabilir.(Yalnızca ADSL tipi) Kablo bağlantısını kontrol edebilirsiniz.
   – Modeme bağlanan telefon kablosu kesik olabilir. Daire içindeki tesisatınızda ezilme ya da varsa ek noktalarında temassızlık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
   – İç tesisat kaynaklı olabilir. Daire içindeki tesisatınızda ezilme ya da varsa ek noktalarında temassızlık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
   Ek olarak, sorununuzun sebebi aşağıda belirtilen teknik nedenlerden kaynaklanabilir:
   – Bina girişinden DSL sinyali daire içerisine giden tesisata bağlanmamış olabilir.
   – Tanımlanan hızı şebeke desteklemiyor olabilir. (Yüksek hızın, şebeke ya da iç tesisat kablosunun zayıf olması kaynaklı taşınamaması durumu)
   – Şebeke GENEL arızası olabilir.
   – Abonelik aktif konumda olmayabilir ya da aktivasyon işlemleri henüz tamamlanmamış olabilir.
   Üstteki tüm kontrolleri yaptığınız halde sorununuz devam ediyorsa, Vodafone Forum Ekibi’nden destek alabilirsiniz. 
  • İnternet hızım zaman zaman yavaşlıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

   İnternet hızınız, farklı sebeplere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. İnternet hız yavaşlığının en önemli nedeni bulunduğunuz yerdeki altyapınızın uygunluk durumudur. Diğer bir neden ise bağlanmaya çalıştığınız sitenin yoğunluğudur.  Kablosuz bağlantılarda ise modeme olan uzaklığınız ve çevresel faktörler de bağlantınızı etkileyebilir.
  • Vodafone Net ev internet / telefon aboneliğimi nasıl iptal ettirebilirim?

   1. Vodafone Net ev internet / telefon aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum, ne yapmalıyım? 
   Hizmetinizin iptali için Vodafone Net İptal Talep Formu’nu veya abonelik bilgilerinizi içeren ıslak imzalı dilekçenizi size en yakın Vodafone Mağazası’na teslim etmeli ya da 0 216 556 31 73 & 0 216 556 31 77 numaralarına aşağıdaki belgelerle birlikte faks yoluyla iletmelisiniz. 
   -Bireysel aboneliklerde hattın yasal sahibinin kimliği
   -Kurumsal aboneliklerde hattın yasal sahibinin kimliği, imza sirküleri ve vergi levhası
   2. Evde internet hizmetim, dilekçemi ve evraklarımı size ulaştırdıktan kaç gün sonra iptal olur?  
   Evde internet hizmetim, evraklarınızın eksiksiz olarak tarafımıza ulaştığı tarihte kısıtlanır. Hattınızın iptali ise bir hafta içinde gerçekleşir.   
   3. İptal işleminin ardından faturama yansıyacak ücretler nelerdir? 
   İptal başvurusunda bulunduğunuz tarihe kadarki aylık kullanımlarınız, varsa abonelik cayma bedeliniz ve iade edilmemesi durumunda kalan cihaz taksitleriniz çıkacak son faturanıza yansıtılacaktır. 
   4. Vodafone Net’e iade etmem gereken cihazlar var mı? 
   Fiber kampanyalarımızdaki internet hizmetinin iptalinde Vodafone Net’e ait olan modemlerin iadesi gerekmektedir.  İptal talebinizin işleme alındığına dair tarafınıza iletilecek SMS’in ardından modeminizi SMS’te belirtildiği şekilde firma kodu ile birlikte kargo şirketine teslim etmeniz gerekmektedir. Cihazın iade edilmemesi durumunda kalan cihaz taksitleriniz son çıkacak faturanıza yansıtılacaktır. 
  • Online işlemler için jetfatura.com şifremi nasıl öğrenebilirim?

   Jetfatura şifreniz abonelik esnasında SMS yolu ile gönderilir. Şifrenizi bir nedenden dolayı almadıysanız ya da kaybettiyseniz 0 850 542 0 542’yi arayarak öğrenebilirsiniz.

  ⇒Vodafone Evde İnternet Kampanyaları İçin Tıklayınız⇐

  • Başvuru yaptıktan sonra, SüperNet hizmetleri ne zaman aktif hale gelecektir?

   Evraklarınız teslim alındıktan sonra, Türk Telekom ve SüperNet’teki aktivasyonların tamamlanması 10 gün alabilmektedir. 10 gün içerisinde herhangi bir kesinti olmaksızın ADSL ve telefon hizmetleriniz aktif olacak ve size bilgi iletilecektir.

  • SüperNet internet ve telefon hizmetlerine nasıl abone olurum?

   Hizmetlerimize abone olabilmek için 0850 542 0 542 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

  • Hizmetlerden yararlanmak için gerekli evraklar nelerdir?

   T.C. uyruklu vatandaşlar için kimlik belgesi fotokopisi, yabancı uyruklu vatandaşlar için geçerlilik tarihi uygun pasaport, işlem vekaleten yapılıyorsa, ilgili vekaletname gereklidir.

  • SüperNet internet hizmetini aldıktan sonra hız ve kota değişikliği yapabilir miyim?

   Taahhütlü kampanyalarda taahhüt süresi dolmadan kampanyalar arası geçiş yapılamamaktadır. Aynı kampanya dahilinde hız ve kota düşüremez, sadece yükseltebilirsiniz. Yüksek hız ve kota, hıza göre değil tarifedeki ücretine göre değerlendirilmektedir.

  • SüperNet aracılığı ile hangi hizmetleri alabilirim?

   SüperNet müşterisi olarak dilerseniz Vodafone altyapısı ile süper hızlı fiber internet sahibi olabilir, dilerseniz telefonsuz yalın internet ya da telefon bağlantılı internet hizmeti alabilirsiniz. Aynı zamanda altyapı ve sistemlerimizle tam uyumlu Vodafone modeminizi edinebilir ya da farklı bir cihaz ile internetinizi kullanabilirsiniz. Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular
  • Hizmet değişikliği, adres değişikliği, hat devri veya iptal durumlarında ne yapmalıyım?

   Vodafone.com.tr üzerinden, “SüperNet Ev İnterneti&TV” bölümündeki “Yardım” kategorisinden “Hizmet Değişiklik Talepleri” başlığına girerek sayfadaki ilgili formu doldurduktan sonra netyardim@vodafone.com adresimize gönderebilir ya da talebinizi (0216) 556 31 73 faks numarasından bize iletebilirsiniz.
   Müşteri Hizmetlerimiz’e ileteceğiniz taleplerinizde, gerekli işlemler gerçekleştirildikten sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. 
   Türk Telekom’dan aldığınız Sabit Telefon Hizmetinin iptali için ilgili formu eksiksiz olarak doldurup Türk Telekom müdürlüklerine posta ile iletebilir ya da elden teslim edebilirsiniz.
  • Hizmet Dondurma Nedir?

   Geçiçi olarak internet erişimine ihtiyaç duymayan müşterilerimiz,  yılda en fazla iki kez parçalı şekilde 180 güne kadar, tek seferde 300 güne kadar internet hattını dondurabilirler. Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular
  • Hizmetimin dondurulduğu dönem içinde herhangi bir ödeme yapmam gerekir mi?

   Hizmetin dondurulduğu süre içinde olan müşterilerimizden aylık internet erişim ücreti alınmayacak, aylık erişim ücreti dışında kalan, kullanılan katma değerli hizmet ücretleri, taksit, kota aşım ücretleri, hat dondurmadan dolayı yansıtılması gereken iadeler, önceki aydan devir eden ücretler var ise faturalanacaktır.

  • Hattımı dondurduğum dönemde herhangi bir paket aboneliğinde bulunabilir miyim?

   Hizmetinizin donuk olduğu süre boyunca hiçbir müşteri işlemi gerçekleştirilmemektedir. Farklı abonelik işlemleri yapmak isteyen müşterilerimizin hatlarını açtırmaları gerekmektedir.
  • Hattımı dondurduğum zaman taahhütümün süresi de ötelenir mi?

   Hat Dondurma talebinde bulunulan paketteki taahhüt süreleri dondurma yapılan gün kadar ötelenmektedir
  • SüperNet’ten aldığım hizmetleri farklı bir adrese nakil etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

   0850 542 0 542 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yeni adresinizi söylemeniz durumunda, yeni adresinizin alt yapısı kontrol edilir. Yeni adresinizin alt yapısı sahip olduğunuz paketinizin özelliklerini destekliyorsa nakil işleminiz müşteri hizmetlerimiz tarafından işleme alınır.

  • SüperNet müşterisi iken nakil yapıldığım yerde mevcut paketimin internet hızını sağlayabilecek altyapı bulunmuyor. Ne yapabilirim?

   Altyapısı internet hızı için yeterli olmayan bir yerde bulunmanız durumunda eğer kabul ederseniz VodafoneNet tarafından uygun internet hızında bir internet hizmeti alabilirsiniz. Kabul etmediğiniz takdirde paket iptali söz konusu olacaktır. 
  • Fibermax hizmetinden faydalanırken taşındığımda altyapı sağlanamazsa iptal nedeniyle ceza öder miyim?

   Teknik altyapımızın eksikliği nedeniyleSüperNet olarak hizmet veremediğimiz durumlarda, ADSL ya da Fiber/Fiber+ hizmetine geçiş yapmanız durumunda cezai işlem uygulanmaz. Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular
  • Abonenin yapacağı hat dondurma işlem detayları nelerdir?

   Geçiçi olarak internet erişimine ihtiyaç duymayan Aboneler, yılda en fazla 2 kez, tek seferde 90 ve toplamda 180 güne kadar hatlarını dondurabilirler Hat dondurma işlemi vergiler dahil 29 TL olarak faturalandırılır.Hat dondurma süresi içinde olan Abonelerden aylık İnternet erişim ücreti alınmayacak, aylık erişim ücreti dışında kalan; kullanılan katma değerli hizmet ücretleri, varsa cihaz aylık bedeli, kota aşım ücretleri, hat dondurmadan dolayı yansıtılması gereken iadeler, geçen aydan devir eden ücretler var ise faturalanacaktır.

  • Açma – kapama bedeli ne kadardır?

   Borç nedeniyle kesilen internet hizmetinin yeniden açılması durumunda tüm vergiler dahil 29,9 TL işlem ücreti yansıtılacaktır.

  • Nakil ve devir işlem detayları nelerdir?

   Abonenin  içinde olduğu Kampanya taahhüt süresi içinde yeni adrese taşınması ve Aboneye taşındığı  yeni lokasyonda Fiber/Fiber Hız hizmetinin sunulamaması durumunda, Abonenin Vodafone Net tarafından sunulan ADSL hizmetlerine ilişkin kampanyalardan birine geçiş yaparak Vodafone Net’ten hizmet almak  istememesi durumunda Abonenin bu taahhütnameden caydığı kabul edilecek ve bu taahhütname kapsamında belirtilen cayma bedelleri  Aboneye uygulanacaktır. Abonenin bu Kampanya taahhüt süresi içinde yeni adrese taşınması ve Vodafone Net tarafından sunulan internet hizmetlerini kullanmaya devam etmesi durumunda tüm vergiler dahil 100 TL nakil ücreti yansıtılacaktır. Abonenin internet hizmetini başka bir aboneye devretmek istemesi durumunda 24,9 TL işlem ücreti yansıtılacaktır. Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular

  • Vodafone Yanımda Uygulaması ile neler yapabilirim?

   Vodafone Yanımda Uygulaması ile;
   – İnternet kurulum ve müşteri aktivasyon adımlarını takip edebilirsiniz.
   – Tarife bilgilerinizi öğrenebilir, kalan kullanımınızı takip edebilirsiniz. 
   – Faturanıza dair detayları öğrenebilir, faturanızı ödeyebilirsiniz 
   – Bana Ne Var’daki birbirinden avantajlı kampanlardan faydalanabilirsiniz.
   – Yardım ve Bize Ulaşın bölümünden Vodafone SüperNet ile ilgili tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz
  • Vodafone Yanımda Uygulaması için gerekli internet bağlantısı ücretli midir?

   Vodafone GSM hattınızla bu servisi yurt içinde ve yurt dışında kullanmak için mobil internet ücreti ödemezler. Üstelik yapılan tüm işlemler ücretsizdir.

  • Hangi durumlarda Yanımda Uygulaması’na giriş yapamam?

   Cihazınızın internet bağlantısı olmadığı durumlarda uygulamaya giriş yapamazsınız

  • Vodafone Yanımda Uygulaması’nda yapabileceğim işlemlere nereden ulaşabilirim?

   Vodafone Yanımda Uygulaması’ndan yapabileceğiniz işlemleri sol menüden görebilirsiniz.

  • “Bana Ne Var” nedir?

   “Bana Ne Var” menüsünden size özel sunulan kampanyaları görüp, bunlardan faydalanabilirsiniz.

  • Widget özelliği nedir?

   Vodafone Yanımda Widget ile ana ekranınızdan, uygulamaya giriş yapmadan, kalan kullanımlarınızı görebilirsiniz. Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular

  • Vodafone Yanımda Uygulaması şifremi nasıl alırım?

   Vodafone Yanımda şifrenizi uygulamanın giriş sayfasındaki  “Şifre Al” butonuna basarak alabilirsiniz.

  • “Beni Hatırla” özelliği nasıl çalışır?

   Uygulamaya giriş ekranında beni hatırla özelliği seçili olarak giriş yaparsanız sonraki tüm girişlerinizde seçili telefon numarası için şifresiz giriş yaparak Vodafone Yanımda’yı kullanabilirsiniz. girişlerinizde seçili telefon numarası için şifresiz giriş yaparak Vodafone Yanımda’yı kullanabilirsiniz.

  ⇒Vodafone Evde İnternet Kampanyaları İçin Tıklayınız⇐

  • Süpernet ADSL nasıl çalışır?

   Telefon abonesinin kullanmakta olduğu telefon hattının bir ucu altyapı sağlayıcı santraline bağlıdır. Abonenin internet hizmeti alabilmesi için, öncelikle hattının bağlı bulunduğu bu Telekom santralinde uygun cihazların kurulu olması gerekmektedir.
   Bu cihazlar hem hızlı veri iletişimi sağlayan hem de bir filtre görevi görerek ses ile veriyi birbirinden ayıran özel cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde telefon aramaları santral üzerinden standart telefon hatlarına ulaşırken, veri de internet servis sağlayıcıların internet altyapısına taşınır.
  • Fiber İnternet nedir?

   Fiber internet, ileri teknolojili altyapısı sayesinde kullanıcılara yüksek hızlı internet sağlayan hizmettir. İnternet altyapısında, bilgiyi ışık ile aktaran fiber optik kablolar kullanılır. Bu sayede, yüksek hızlı geniş bant internet erişimi sağlar.
   Vodafone.net’in sunduğu fiber internet paketlerindeki fiber hızlardan yararlanabilmek için, evinizin altyapısının desteklemesi gerekmektedir. 0850 542 0 542 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak altyapınızın fiber destek bilgisini öğrenebilirsiniz. 
  • Güvenli İnternet nedir?

   22.11.2011 tarihi itibarıyla sunulmaya başlanan Güvenli İnternet Hizmeti, müşterilerin talebi üzerine, ücretsiz olarak sunulan çocuk ve aile profillerinden oluşan bir hizmettir. Güvenli İnternet Hizmeti’nden yararlanabilmeniz için bilgisayarınıza uygulama yüklemeniz gerekmemektedir. İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmeti’ni alabilirsiniz.  Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular
  • 1 Mayıs 2017 sonrası AKN uygulama değişikliği internet kullanımlarımı ve paketimi nasıl etkileyecek?

   1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren BTK düzenlemeleri gereği Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasında şu değişiklikler devreye alınmıştır: 
   * 1 Mayıs öncesinde kota aşımı sonrası internet hızı tüm paketlerde 3 MBPS’ye düşüyordu. Yapılan değişikliklerinin ardından kota aşımı sonrasında hızınız, sahip olduğunuz paketin hızına göre değişiklik gösterecektir. Örneğin mevcut paket hızınız 24 MBPS ise, kotanız dolduğunda hızınız 8 MBPS’ye düşecektir. 
   * 02:00 – 08:00 saatleri arasında yapılan kullanımlar kotanızdan düşürülmemektedir.
   * Kotanız dolmuş ve hızınız bu nedenle düşürülmüş olsa dahi 02:00 – 08:00 saatleri arasında hızınız mevcut paketiniz hızına yükseltilmektedir. 
   * Kotanız dolduğunda ek bir ücretlendirme yapılmamaktadır, kota aşımından yalnızca internet hızınız etkilenmektedir.

  Konu: Vodafone Evde İnternet Sıkça Sorulan Sorular

   

  ⇒Vodafone Evde İnternet Kampanyaları İçin Tıklayınız⇐

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?