0850 480 43 75
  Sosyal Medya Hesaplarımız

  Yalın İnternet Kampanyaları

  01 Ekim 2017
  93 kez görüntülendi
  Yalın İnternet Kampanyaları

  BAŞVURU FORMU

   
   
  Reklam

  Yalın İnternet Kampanyaları

  Yalın İnternet Kampanyaları (ev, işyeri, adsl, fiber) Telefonsuz internet (Yalın internet)

  Yalın İnternet nedir? Yalın internet denildiğinde çoğu kişinin doğru bildiği ancak bazılarının yanlış bildiği bir konuda açıklık kazandırılmasında fayda var.

  ⇒ Tüm Firmaların İnternet Kampanyaları ve Hızlı Başvurusu İçin Hemen Tıklayınız ⇐

  Yalın İnternet Kampanyaları Telefon hattı olmayan veya telefonun hiç geçmediği bölgelerde altyapı sorunları yaşayan kişiler, “telefonsuz internet” terimi ile altyapının giderileceğini düşünür.

  Bu düşünce yanlıştır. Adsl internet hizmetlerinden faydalanan bir bölgede telefon hattı üzerinden internet hizmeti verilmektedir. Her halukarda bu hizmetler için bakır kablo olması veya çekilmesi şarttır. Aynı şekilde fiber hizmetlerinde fiber optik kablo olması gerekecektir.

  Yıllar öncesinde internet hizmeti ile telefon hizmeti alma zorunluluğu vardı. Sonrasında bu zorunluluk “Yalın internet” kavramı ile son buldu ve hizmetler biraz pahallı olarak telefonsuz internet hizmeti olarak sunulmaya başlandı. Bu hizmetle birlikte ciddi anlamda sabit telefon aboneliği sonlandırıldı. Sonlandırılmasındaki amaç ise iki ayrı faturanın ödeniyor olmasıydı.

  Günümüze ulaşmadan önce internet hatları başka sağlayıcı üzerinden verilmeye başlandığı dönemlerde sabit telefon hatlarının açılışı ve kapanışı için Türk Telekom kapısına gidilmesi gerekiyordu ancak günümüzde tek dilekçe ile bu zorluklar ve mecburiyetlerden eser kalmadı.

  ⇒ Tüm Firmaların İnternet Kampanyaları ve Hızlı Başvurusu İçin Hemen Tıklayınız ⇐

  Telefonsuz adsl, Telefonsuz fiber internet

  Her iki internet hizmetinde de telefon hattı açtırma yani telefon numarası tahsisi zorunluluğu yoktur. Dilerseniz internet hizmetinizi yalın olarak alabilirsiniz. Başvuru esnasında talebinizi belirtmeniz veya Yalın İnternet kampanyalarını tercih etmeniz yeterlidir.

  Evimde internet altyapısı yok ne yapmam lazım?

  Binanıza gelen bir altyapı yoksa telefonsuz dahi olsa “Uydu İnternet” harici veya GSM operatörleri tarafından sunulan taşınabilir modem harici adsl veya fiber internet hizmetlerinden yararlanamazsınız. Türk Telekom müdürlüklerine giderek altyapı dilekçesi ile talepte bulunmanız gerekecektir.

  Binamızda telefon altyapısı var ama dairemde yok;

  Binanıza internet altyapısının getirilmesi Telekom firmaları sorumluluğundadır ancak binanızdan dairenize çıkan kısmı sizin sorumluluğunuzdadır. Dışarıdaki kutu üzerine size tahsis edilen hattın kablo uçlarından dairenize kadar kablo çekmeniz veya çektirmeniz gerekecektir.

  Binamda altyapı yok internet alamaz mıyım?

  Uydu internet sağlayıcılar ve GSM operatörleri ihtiyacınızı karşılayabilir. Fiyatlar fazla veya kotalar yetersiz gelebilir ancak başka bir internet alma yöntemi yoktur.

  Yalın İnternet modemleri farklı mı?

  Modemlerin farklılıkları yoktur. İnternet hizmeti için kullandığınız modemle Adsl çalışabilir ancak adsl modemle fiber internet çalışmaz. Telefonlu internetlerlerde ayrıştırıcı olarak “splitter” kullanılırken yalın internetlerde splitter ihtiyacı yoktur. Kampanyalı modemlerin artık arka kısımlarında Telefon hattı girişi bulunmaktadır. Bu giriş eğer olurda Yalın İnternet sonrasında telefon hattı talep ettiğinizde ahizenin takılması için konulmuştur.

  Yalın İnternet kullanıyorum telefon için ayrı bir hat mı çekilecek?

  Hayır, Yalın İnternet kullandığınız dönem sonrasında telefon hattı talep ederseniz internet hattı kullandığınız hat üzerinden numara tahsis edilir ve kısa sürede size ait olan numaranız olur.

  Telefon hizmeti aldığımda faturalar ayrı ayrı mı gelir?

  Hizmetleriniz hem telefon hem de internet için ayrıştırılmış olarak tek firma üzerinden gelir. Kullanımıza bağlı olarak detayları görebilirsiniz. Ödeme kanalı aynı kanal üzerinden tek seferde yapılır.

  ⇒ Tüm Firmaların İnternet Kampanyaları ve Hızlı Başvurusu İçin Hemen Tıklayınız ⇐

  Telefonu başka firmadan alabilir miyim?

  İnternet ayrı, telefon ayrı firma üzerinden kullanılabilir. Faturalarınızı ayrı ayrı ödemek zorundasınız.

  Yalın internete geçmek için ne yapmalıyım?

  Telefon hizmeti aldığınız kuruma hizmeti iptal ettiğinize ve tarifenizi yalın internet yapmak istediğinize dair dilekçe vermelisiniz. İptal işlemleri Müşteri Hizmetleri aranarak yapılamaz.

  Yalın İnternet başvurusu daha geç mi açılır?

  Daha önce internet hizmeti almayan müşterilerde açılışlar kuruma bağlı olarak 7-14 gün arası sürebilir. İnternet hizmeti alan kişilerde geçiş yaptıklarında bu süre 1 hafta içerisinde taşıma işlemi yapılır.

  Telefonlu internet kullanıyorum, Yalın İnternet olarak başka firmaya taşıyabilir miyim?

  Telefonlu internet kullanan müşteriler, hatlarını bir başka firmaya Yalın İnternet (yalın) olarak adsl veya fiber olarak taşıyabilir.

  Hattı telefonsuz internete taşıyınca telefonu ben mi iptal ettireceğim?

  Hayır, hat taşımalarda yalın internete geçtiğinizde telefon hattınız otomatik olarak iptal olur. Artık eski numaranızı kullanamazsınız.

  Telefonsuz interneti heryere götürebilir miyim?

  Yalın İnternet taşınabilir internet hizmeti değildir. Ancak bağlı bulunduğu adres ve çevresinde modemin çekim gücüne göre kullanılabilir. Dilediğiniz yerde internet kullanmak için taşınabilir yani Cep telefonu hattı takılabilen modem almalısınız.

  Telefonsuz internet nasıl iptal edilir?

  Yalın İnternet hizmeti aldığınız kuruma iptal dilekçesi vermeniz gerekmektedir.

  Yalın İnternet nakil, devir, dondurma yapılabilir mi?

  Telefonlu veya telefonsuz adsl/fiber internetlerin bu hizmetlerinde farklılık yoktur. Nakil, devir dilekçe ile hat dondurma müşteri hizmetleri ile yapılabilir. Devir yapan kişiler alıcı ve satıcının birlikte kimlik fotokopileri ile beraber işlem yapması gerekecektir.

  Telefonsuz internette vekaletle işlem yapılabilir mi?

  Noterden alınan vekaletnamelerde telekomünikasyon hizmetleri adına yetki verilmişse işlem yapabilirsiniz.

  Yalın internet Kampanyaları hizmetinde veraset ile işlem yapılabilir mi?

  Verasetnamede adınızın geçmesi yeterlidir. Adı geçmeyen kişiler işlem yapamaz.

  Yalın internet her firmada var mı?

  Yalın İnternet hizmetini dilediğiniz firma üzerinden alabilirsiniz.

  ⇒ Tüm Firmaların İnternet Kampanyaları ve Hızlı Başvurusu İçin Hemen Tıklayınız ⇐

   

  Konu: Yalın İnternet Kampanyaları

   

  Telekom 3 Ay Bedava Kampanyası

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

   BİR YORUM YAZIN

   Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?